« Tagasi

Päästeamet kutsub peresid ohutusteemalistele avastusradadele

Päästeamet on viinud aastate jooksul läbi mitmetele kooliastmetele erinevaid ohutusteemalisi koolitusi. Pandeemia tõttu muutus kontaktõpe keeruliseks, kuid vajadus oluliste teemadega kursis olemiseks ei kao. Selleks, et lapsed ja noored jätkuvalt ohutusteemadega kursis oleksid, lõi Päästeamet koos koostööpartneritega maakonna keskuslinnadesse avastusrajad. Rajad on Pärnus, Paides, Raplas, Kärdlas, Kuressaares, Paralepas ning värskelt on valminud rada ka Järvakandis. Uusi radasid lisandub veelgi ning nende loomist veavad eest kohalikud päästekomandod. Loend avastusradadest ning nende asukohad on leitavad siin: https://keskkonnaharidus.avastusrada.ee/et/k/paasteamet#maps

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo nõunik Kristi Kais ütles, et avastusrajad pakuvad mõnusat füüsilist koormust olles keskmiselt 2-3 km pikad ja nende läbimine võtab aega umbes 1,5-2h. „Selle aja jooksul saavad lapsed ja noored panna teadmisi proovile väga erinevatel teemadel. Avastusradadelt leiab sellised teemad nagu  tule- ja veeohutus, elektriohutus, liiklusohutus, ohutus internetis, esmaabi andmine, kohtumine metsloomaga, matkatarkused, raudteeohutus ning inimese vaimne tervis," loetles Kristi Kais.

Õpilased võivad sobiva raja läbida koos oma perekonna või sõbraga. Selga tuleks panna mugavad ja ilmastikukindlad riided ning kaasa võtta täislaetud nutitelefon või tahvelarvuti, millel peab olema internetiühendus ja sisse lülitatud gps, et küsimustele avastusrajal kohe vastata saaks.

Tutvustavat videot ohutusteemaliste avastusradade kohta saab näha SIIN.

Maris Moorits

kommunikatsiooniosakond

kommunikatsioonijuht

mob: +372 5304 7223

Maris.Moorits@rescue.ee

PÄÄSTEAMET 

Pikk 20A | 80013 Pärnu

www.rescue.ee

http://www.facebook.com/paasteamet