« Tagasi

Pärnumaa 2022. aasta kauni kodu konkursi tunnustus kaunis äriobjekt ja kauni kodu eriauhind tulid Häädemeeste valda

Viisnurga Puhkemaja (foto: Häädemeeste Vallavalitsus)

Pärnumaa kaunimate kodude konkursi eesmärgiks Pärnumaal on heakorrataseme tõstmine, kodukaunistamise tava propageerimine, Pärnumaa üldilme parandamine ja maaelu väärtustamine. Tunnustust jagatakse neljas kategoorias: eramud tiheasustuses; kortermajad; maakodud ning äri- ja tootmisobjektid ja ühiskondlikus kasutuses objektid. 2022. aastal jäeti kaunima kortermaja tiitel välja andmata.

2022. aasta Pärnumaa kaunimad kodud on:

Pärnumaa kaunis maakodu - Perekond Kalmus kodu. (Uuenassa tee 3, Pulli küla, Tori vald)

Harmoonilisus, lopsakus, looduslähedus ja sulandumine ümbritsevasse keskkonda, mis tekitab lausa teraapilise tunde. Oskusliku pilguga planeeritud ala pakub kauneid vaateid ja huvitavaid taimi. Imetlusväärne töö. Elamu ei domineeri, tagasihoidlik palkmaja sobib kui valatult mändide all valitseva rohelusega

Pärnumaa kaunis kodu - Perekond Mägi kodu. (Sinilille tn 7, Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald)

Maitsekalt kujundatud väike kinnistu,  kus aed harmoneerub elamuga. Maja ees erinevad okaspuuvormid koos suurte maakividega. Siseõuel mõnus ja avar puhkeala koos varjualuse ja terrassiga, mis kujundatud sobiva õuemööbli, lillekastide ja -amplitega. Istutusaladel erinevad taimed ja vormid, mis pakuvad nii lehe- kui õieilu ning mõnusat aroomi – lõhnavad pargiroosid, münt ja aedliivatee. Erinevates aiaosades grillinurk, suitsuahi, turbaaed, veesilm ja lipumast. Oskuslikult leitud ruumi ka looduslikule mitmekesisusele koos metsmaasikatega.

Pärnumaa kaunis äriobjekt  - Viisnurga Puhkemajad. (Kolm Kolmnurka OÜ, Köstri tee, Uulu küla, Häädemeeste vald)

Rahulik ja kaunis puhkeküla sügaval männimetsas. Viisnurga puhkemaju iseloomustavad kompleksiga hästisobivad seenelambid ja männimetsa alustaimestiku maitsekas kasutamine õueala kujundamisel. Territooriumil on mugav liigelda mööda looklevat jalgrada ja avastada erinevaid õuesoppe, kus on nii bassein, lõkkekoht kui laste mänguplats.

Pärnumaa kauni kodu eriauhinna saaja on Perekond Männik. (Side tn 5, Häädemeeste alevik, Häädemeeste vald)

Kauni kodu žürii otsusel antakse perekond Männikule eriauhind liigirikkuse eest. Tõeline pärl Häädemeeste alevikus. Selles aias on hästi läbimõeldud õueala ruumijaotus. Taimevalik on rohkearvuline ning  domineerivad erinevad ilupõõsad ja püsikud, kuid päikseline nurk on jäetud ka traditsiooniliste suvelillede jaoks.

Side tn. 5, Häädemeeste (foto: Häädemeeste Vallavalitsus)

Kahe maakondliku ülese konkursi - C. R. Jakobsoni nimeline ja Pärnumaa Kaunis Kodu – laureaatide tunnustamine toimub 28. juulil Kurgja Talumuuseumis.