KIK lõpetas taotluste vastuvõtu eraisikute vee- ja kanalisatsioonitaristu rajamiseks

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) lõpetas taotluste vastuvõtu eraisikute vee- ja kanalisatsioonitaristu rajamise taotlusvooru seoses 800 000-eurose eelarve täitumisega. Taotlusvoor avati eile, 16. jaanuaril kell 10 ning suleti samal päeval kell 17.

KIKi elurikkuse ja kliima valdkonnajuhi Kai Eisenbergi sõnul oli huvi toetuse vastu väga suur. „Vooru eelarve koosnes teistest Euroopa Liidu projektidest vabanenud rahadest, mille saime nüüd suunata otse Eesti elanike heaks. Mõistame, et paraku seda kõikidele ei jagunud, kuid siiski saavad selle abil taas üsna mitmed inimesed endale puhta joogivee ja nõuetekohase reoveesüsteemi."

Esitatud taotlused vaatab KIK läbi 90 kalendripäeva jooksul. Tööd tuleb ellu viia kuue kuu jooksul pärast positiivse otsuse saamist. Töödega ei tohi alustada enne otsuse kättesaamist.

Varasemalt on KIK toetanud eraisikute vee- ja kanalisatsioonitaristu rajamist aastatel 2018–2021. Siis sai korraliku veevärgi Eestis endale 9300 ja nõuetekohase reoveesüsteemi 13 000 inimest. Toona oli toetusraha 17,37 miljonit eurot.

Toetust antakse Euroopa Liidu struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 Ühtekuuluvusfondi meetmest „Veemajandustaristu arendamine". Veekaitse valdkonda toetab Keskkonnaministeerium.