2024. aasta Pärnumaa kaunimad kodud

Pärnumaa kaunimate kodude konkursi eesmärgiks Pärnumaal on heakorrataseme tõstmine, kodukaunistamise tava propageerimine, Pärnumaa üldilme parandamine ja maaelu väärtustamine. Tunnustust jagatakse neljas kategoorias: eramud tiheasustuses; kortermajad; maakodud ning äri- ja tootmisobjektid ja ühiskondlikus kasutuses objektid.

2024. aasta Pärnumaa kaunimad kodud on:

Pärnumaa kaunis maakodu - Perekond Onno kodu (Siimu tee 15, Laadi küla, Häädemeeste vald)

Pererahva hoole ja armastusega loodud aed, kus on olemas nii köögiviljapeenrad, viljapuud kui mitmed maitsekad istutusalad. See ruumikas, samas kompaktne ja hubane aed on kujundatud vastavalt pere vajadustele ja keskkonnale. Aia kujunduses kasutatakse käbisid ja okkaid. Siin on oma ala igale pereliikmele ja liikumine ühest aia osas teise sujuv ja huvitav.

Pärnumaa kaunis kodu - Perekond Hohlov kodu (Saialille tn 2, Tammiste küla, Tori vald)

Aeda sisenedes paistab silma pererahva suur armastus ja pühendumine. Üpris väikeselt maa-alalt on võetud maksimum – ära on mahutatud nii ilu- kui tarbeaed, laste mänguala ja avar terrass mõnusateks puhkehetkedeks. Liigirikkas iluaias vuliseb veesilm, imetleda võib nii püsikuid, kiviktaimlat kui paljusid erinevaid okaspuuvorme. Tarbeaeda on sobitatud kasvuhoone, peenrakastid ja viljapuud, siin-seal ronivad viinamarjad. Silma jäävad vermikomposter ja päikesepaneelid elamu katusel. Aed on liigi- ja värvirikas ning laitmatult korras.

Pärnumaa kaunis kortermaja - Tormimaja KÜ (Tuule tn 2, Vändra, Põhja-Pärnumaa vald)

Renoveeritud kortermaja ees ja taga püüavad pilku lillepeenrad. Trepikodade sissekäikude juurde paigaldatud lilleamplid ja väikesed prügikastid ning jalgrattahoidjad. Sissesõidu tee äärde on rajatud korteriomanikele kivisillutisega parkimisala. Muru ja hekid alati korrektselt hooldatud. Maja taga pakuvad varju mõned põlispuud. Rohenäppudel võimalus kasvatada kõrvalkinnistul aiavilja ja lilli, mida on pikaajaliselt kasutatud ja maad korras hoitud. Kaunis maja koos hästi hooldatud ümbrusega  innustab ka teisi korteriühistuid korrastama oma maju ja selle ümbrust.

Pärnumaa kaunis äriobjekt  - Nurka talu (Nurka talu, Piirumi küla, Häädemeeste vald)

Ajalooga talukompleksi ümber on loodud rahulik ja kaunis aed. Selles aias on võimalus jalutada looduse rüppe, pidada maha aiapidu või siis lihtsalt istuda ja puhata. Aed on kujundatud osaks puhkekompleksist, mis tähendab, et liikumine toast õue ja vastupidi on sujuv ja nauditav.

Kahe maakondliku ülese konkursi - C. R. Jakobsoni nimeline ja Pärnumaa Kaunis Kodu - laureaatide tunnustamine ja tänamine toimub 16. augustil Kurgja Talumuuseumis.

Palju õnne kõigile tunnustuse saajatele.