Ootame sooviavaldusi biojäätmete konteinerite ja kodukompostrite soetamiseks

Häädemeeste Vallavalitsus sai SA-lt Keskkonnainvesteeringute Keskus toetust biojäätmete konteinerite ja soojustatud kompostrite soetamiseks. Seega on meil võimalus jagada biojäätmete liigiti kogumiseks Häädemeeste valla majapidamistele 10 biojäätmete konteinerit (80l) ja 54 soojustatud kompostrit (200l).

Kodukompostrit või biojäätmete konteinerit on võimalik taotleda:

1. Füüsilisel isikul, kelle rahvastikuregistri andmete kohane elukoht on Häädemeeste valla haldusterritoorium.

2. Korteriühistul.

Tarvikute omaosalus:

1. Biojäätmete konteinerite omaosalus on 9,49 eurot.

2. Kodukompostrite omaosalus on 39,44 eurot.

Tarviku taotlemiseks tuleb esitada kirjalik sooviavaldus, mis sisaldab järgmist infot:

1. Taotleja nimi ja kontaktandmed;

2. tarvik, mida soovitakse (komposter või konteiner);

3. kinnistu nimi, kuhu tarvikut soovitakse;

4. taotleja kinnitus, et ta kohustub kasutama tarvikut sihtotstarbeliselt vähemalt kolm aastat peale tarviku üleandmise- vastuvõtmise akti allkirjastamist;

5. taotleja kinnitus, et ta on tutvunud Häädemeeste Vallavalitsuse 24.04.2024 määrusega nr 3 „Biojäätmete liigiti kogumiseks ette nähtud tarvikute kasutusse andmise ja võõrandamise kord".

Sooviavaldus tuleb saata e-posti aadressile haademeeste@haademeeste.ee või tuua paberkandjal Häädemeeste Vallavalitsusse (Pargi tee 1, Uulu  86502, Häädemeeste vald).

Taotlemisel on eelistatud:

1. isikud, kes osalesid 2021 aasta septembris-oktoobris valla kodulehel toimunud biojäätmete küsitluses,

2. ajaliselt varem sooviavalduse esitanud isikud.

Igale majapidamisele on ettenähtud 1 tarvik !

Taotlemine lõppeb tarvikute lõppemisel.

Täpsem info: keskkonnanõunik Sirli Pedassaar-Annast, sirli.pedassaar-annast@haademeeste.ee, tel 4448884, 58559381.