Regionaal- ja Põllumajandusministeerium kutsub kõiki huvilisi Rail Balticu Lõuna-Pärnumaa planeeringut tutvustavatele infokohtumistele

Infokohtumised toimuvad 1. juulil Häädemeeste Seltsimajas (Suurküla 4, Häädemeeste alevik),  2. juulil Surju Rahvamajas (Sireli, Surju küla) ja 3. juulil Pärnu riigimajas (Akadeemia tn 2, Pärnu linn). Kõik kohtumised algavad kell 17.

Möödunud aasta detsembris ja selle aasta jaanuaris toimus ametkondade poolt Rail Balticu planeeringu kooskõlastamine. Selle järgselt on materjale täiendatud. Regionaal- ja Põllumajandusministeerium esitas 14. juunil Rail Balticu planeeringu koos Natura ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruandega ning Natura hüvitusmeetmete kavaga täiendavaks kooskõlastamiseks asutustele, keda muudatused puudutavad.

Paralleelselt täiendava kooskõlastamisega tutvustab Regionaal- ja Põllumajandusministeerium planeeringumaterjalide hetkeseisu ja edasisi tegevusi. Osalemiskutse saadetakse e-kirjaga kõikidele maaomanikele, kellel on otsene puutumus Rail Balticu planeeringuga ja ka neile, kes on andnud teada, et soovivad saada planeeringu kohta infot. Kuid osalema on oodatud kõik huvilised.

Infokohtumisel tutvustatakse, kus paikneb raudtee trassikoridor, ökoduktid, teede ristumised raudteega, suletavad teed ja tagasipöördekohad, uued teed, kohalikud rongipeatused, metsiste uued püsielupaigad, hüvitusmeetmetega seotud puhveralad jne. Samuti tutvustatakse, millised mõjud raudteega kaasnevad ning kuidas on kavandatud hüvitada raudteest tulenev ebasoodne mõju metsisele. Antakse ka ülevaade, mida kavandatu maaomanikele ja lähikondsetele tähendab. Kõigil on võimalik esitada ka küsimusi. Infokohtumise lõpus on võimalik soovi korral igal maaomanikul saada oma kinnistu osas täpsemat infot selle kohta, kas ja mida Rail Baticu raudtee planeeringuga tema kinnisasjale planeeritakse ja kuidas see teda mõjutab.

Planeeringumaterjalide avalik väljapanek ja arutelu toimuvad siis, kui täiendavad kooskõlastused on olemas ja regionaalminister on planeeringu vastu võtnud. Siis saavad materjalidega tutvuda ja nende kohta arvamust avaldada kõik planeeringust huvitatud inimesed. Eeldatavalt toimub see selle aasta kolmandas kvartalis. Avalikust väljapanekust ja avalikest aruteludest teavitatakse eraldi.

Foto: Rail Baltic Estonia