« Tagasi

Eesti rahvas - koguneme üheslaulma!

 

19. augustil algusega kell 19.00 toimub suur ülemaailmne eestlaste Üheslaulmine, tähistamaks nii meie omariikluse sajandat sünnipäeva kui meie taasiseseisvumist 27 aasta eest.

100-ks minutiks kogunevad eestlased kõikjal nii kodu- kui välismaal, et ühiselt laulda neid laule, mis meie rahva südames ja meeltes läbi erinevate aegade kaasas kantud.

Osa koore koguneb eestlauljana Tallinna Lauluväljakule. Kõiki teisi oodatakse, suuremate ja väiksemate lauluseltskondadena, kokku tulema oma kodukohtades, et Üheslaulmisega kogu Eestimaa kaetud saaks.

Meie rahva ühine laulmine saab kõigile nähtavaks läbi teleekraani: ETV teeb otseülekande Lauluväljakult, pikkides sekka "laulupilte" teistestki paikadest. Samuti jooksevad teleekraanil reaalajas laulusõnad, ehkki lauldav repertuaar on tõesti nii omane, et me seda kõik, vähemalt
osaliseltki, peast teame.

Kuidas saada osaliseks suures ülemaailmses eestlaste laulukooris?

Selleks tuleb vaid leida üks mõnus paik - olgu selleks siis külaplats, kogukonnamaja, taluõu või muu kokkusaamiskoht.  Kutsuda sinna kokku üks mõnus seltskond, kellega ühiselt laulda - suurem või pisem, nagu teile endile meeldib. Leida võimalus ekraanilt laulusõnu ja kogu Üheslaulmist vaadata. Telia üheslaulmise äpiga oma kogukonna "laulukoorist" ka teada anda - et lauljate koguarv, mis Üheslaulmise teleülekande ajal ekraaniservas näha, saaks teie laulurahva näol täiendust ja lõpuks tõepoolest jõuaks miljonini, sest niipalju meid eestlasi ju on.

Oleme end aastate eest koos vabaks laulnud. Nüüd on meil koos võimalik
laulda vabana. Saagu siis nii, et igal kihelkonnal on 19. augustil laulukoor. Või isegi mitu.

Lisainfot saab:
https://www.facebook.com/events/2090360380982043/