MKM lõi ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
Pressiteade
18.03.2020

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.

"Kriisiolukord on pööranud paljude meie ettevõtjate elu pea peale ning tekitanud neile hulga vastuseta küsimusi, mis vajavad lahendusi," märkis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. "Seetõttu otsustasime luua neile koha, kus tekib võimalus saada vastuseid päevakohastele kriisiga seotud küsimustele ning edastada ka oma muresid."

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kontaktpunkt on kolmetasemeline. Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/covid19-kkk leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK). Soovitame kõigil esmajärjekorras tutvuda sealtoodud vastustega.

Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress covid19@mkm.ee . Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinar'id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris". Webinar'id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt.

„Nii riigi kui ettevõtjate seisukohalt on oluline, et info liiguks ettevõtjateni võimalikult operatiivselt ning et ka MKM-il oleks ajakohane ülevaade ettevõtjate hetkemuredest ja väljakutsetest, mida siis meetmete ning poliitikate väljatöötamisel arvesse võtta," sõnas Karu. „Neil ettevõtjatel, kes on mõne erialaliidu liikmed, soovitame oma muredest teada anda ka neile – ka sealtkaudu liigub informatsioon ministeeriumisse ning erialaliitudel on koondülevaadet omades võimalik pakkuda välja ka liikmete vajadusi arvestavaid lahendusvariante," lisas minister.