« Tagasi

Noorsoopolitseinik: Noor rattur, kas mäletad?

 

 

Kevad on saabunud ja üha enam on tänavatel näha suuri ning väikeseid jalgrattureid. Kui rattalt tolm pühitud ja tehniline seisukord kontrollitud, siis ära unusta heita pilku ka liiklusnõuetele. Küsimuste korral pea nõu näiteks ema või isaga.

Rattaga liigeldes peab ratas olema tehniliselt korras. See hõlmab endast töökorras pidureid, valget helkurit ees (pimedas valget tuld), punast helkurit taga (pimedas punane tuli), kodarahelkurid ja signaalkella. Kõige mugavam on sõita jalgrattaga, mis on sobiva suurusega ja iste reguleeritud just vastavalt sinu kasvule. Kindlasti ei tohi unustada kiivrit.

Kui sa pole veel kümnendat sünnipäeva tähistanud, tohid sõiduteel rattaga liigelda ainult ühes täiskasvanuga. Alates kümnendast eluaastast pead tohid sõiduteel liigelda siis, kui oled teinud selgeks liiklusreeglid ja läbinud rattakooli.  Kui kahtled ja oled ebakindel oma oskustes, siis harjuta kohas, kus liiklust ei ole ja sul on piisavalt ruumi.

Kindlasti ei tohi liikluses teha nalja ega kasutada rattaga sõitmise ajal vahendeid, mis hajutavad tähelepanu, nende hulgas kõrvaklapid ja telefon.

Infot leiad ka veebilehelt www.liikluskasvatus.ee .

Ohutut liiklemist soovib Teile noorsoopolitseinik Heidi Sosi.