« Tagasi

Uulu kaugküte tunnustati „Tõhus kaugküte” märgisega

Hea Uulu soojatarbija!

 

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu aastakonverentsil anti üle esimesed „Tõhus kaugküte" märgised, millega tunnustati ka Uulu kaugküttevõrku. Märgis garanteerib tarbijale, et tema kodu soojus tuleb efektiivselt majandatavast katlamajast, mida köetakse eestimaise biokütusega; mille hind on kooskõlastatud Konkurentsiametis; mille soojakadu on minimeeritud ning kodusoojus garanteeritud iga ilmaga.

Õiglase hinnapoliitika üle võrgupiirkonnas valvab Konkurentsiamet, kes kehtestab selle eripärasid arvesse võttes soojusenergia piirhinna. Hinna kujundavad nii soojatootmiseks tehtud investeeringud, püsikulud kui kulutused kütusele. Eelmise aastaga võrreldes on puidu hind tõusnud kuni 22%. Loe lisa: eramets.ee.

Vastavalt Konkurentsiameti otsusele 09.02.2015 nr. 7.1-3/15-00 on Uulu kaugküttevõrgus soojusenergia piirhind 70,52 €/MWh (käibemaksuga 84,62 €/MWh). 1. oktoobrist 2018 hakkab kehtima uus müügihind 69,50 €/MWh (käibemaksuga 83,40 €/MWh). Hakke hinna tõusust tingituna oleme sunnitud tõstma kehtivat müügihinda, kuid selle juures on meil hea meel, et endiselt saame soojust pakkuda kehtestatud piirhinnast soodsamalt.

Keskmise kolmetoalise korteri jaoks tähendab see umbes 2,61 euro suurust hinnalisa kuus. Aasta lõikes tähendab aga ligikaudu 0,36 senti ruutmeetri kohta köetavas ruumis. Näiteks, kui Teil on 40 m², siis korrutage ruutmeetrid 0,36 sendiga ja saate teada hinnavahe, milleks on ca 14,4 eurot aastas.

Soojamajandusega seotud küsimusi ja mõtteid ootame aadressil info@swenergia.ee.

 

Allan Aas
Tootmisjuht
5332 2657
allan.aas@swenergia.ee

447 7861 infotelefon
www.swenergia.ee