Häädemeeste vald sai 2023. a avatud omavalitsuse ja võimaluste kasutaja tiitli

Foto:  www.minuomavalitsus.ee

Regionaal- ja Põllumajandusministeerium avalikustas 11. juunil minuomavalitsus.ee kohalike omavalitsuste 2023. aasta teenustasemete analüüsi tulemused.

Tulemuste puhul tõsteti silmapaistvamaid omavalitsusi seekord esile kolmes kategoorias: parimad võimaluste kasutajad, avatud valitsemisega omavalitsused ja lapsesõbralikud omavalitsused. Igas kategoorias anti välja kaks aukirja.

Rõõmuga teatame, et Häädemeeste valda tunnustati kahes kategoorias:

Avatud omavalitsus 2023 ja Võimaluste kasutaja 2023.

Avatud omavalitsuse tiitel näitab, et Häädemeeste vald on omavalitsus, kes on aasta jooksul kõige rohkem täitnud kriteeriume, mis hindavad valitsemise avatust, sh otsustusprotsesside, omavalitsuse juhtimise ja tegevuse avalikustamist ning kogukondade kaasamist ja toetamist.

Võimaluste kasutaja tiitel näitab, et Häädemeeste vald on omavalitsus, kes, arvestades elanike arvu, tagamaalisust ja tulukust, ületab võrreldes teistega oma potentsiaali kõige rohkem.

„Minna on veel palju, aga saadud tunnustused on väga motiveerivad. Tänan meeskonda, valla asutusi ja kogukondi suurepärase koostöö eest," ütles vallavanem Külliki Kiiver.

Omavalitsuste tulemustega saab põhjalikumalt tutvuda portaalis www.minuomavalitsus.ee

Häädemeeste valla tulemused on leitavad lingilt https://minuomavalitsus.ee/kov/haademeeste-vald