HÄÄDEMEESTE VALLA KORRALDATUD JÄÄTMEVEO INFO

Korraldatud jäätmeveo teostamisel on tõusetunud mitmeid probleeme, mis seonduvad peamiselt graafikujärgse veo mittetoimumisega. Häädemeeste piirkond on AS-le Eesti Keskkonnateenused jaoks uus, mistõttu võib esialgu esineda tõrkeid teenuste teostamisel. AS Eesti Keskkonnateenused vabandab tekkinud segaduse pärast ning püüab teenuse kvaliteeti parendada. Käesolevaga annab Eesti Jäätmehoolduskeskus ülevaate olulisematest teemadest, millele soovime Teie tähelepanu juhtida.

Tühisõit: mis see on ja millal saab vedaja väljastada tühisõiduarve:
Kui jäätmevaldaja ei ole võimaldanud juurdepääsu mahutile või ei ole vaatamata esitatud tellimusele jäätmeveo päevaks välja pannud jäätmeliigile vastavaid jäätmeid, siis saab jäätmevedaja vormistada Teie osas tühisõidu. Tasu tühisõidu eest saab küsida juhul, kui takistus jäätmete vedamiseks on põhjustatud jäätmevaldaja tegevusest või tegevusetusest nt mahuti oli lumehanges või lukustatud värava taga. Kui tühisõidu vormistamise põhjenduseks on toodud läbimatud teeolud, kuid teeolude osas ei vastuta jäätmevaldaja (nt lumelükkamise kohustus), siis ei saa jäätmevedaja küsida tühisõidutasu. Jäätmevedaja on kohustatud tõendama fotoga tühisõidu põhjendatuse. Tasu tühisõidu eest on sama suure segaolmejäätmete kogumismahuti tühjendamise tasu. Kogumiskoti osas on tasu arvestuse aluseks 140 liitrise segaolmejäätmete mahuti tühjendamise tasu.

Ületäitunud mahuti ja mahutivälised jäätmed:
jäätmed ei mahu jäätmemahutisse ära ja mahuti kaan jääb lahti, on tegemist mahuti ületäitumisega. Mahuti kõrvale pandud jäätmed on mahutivälised jäätmed. Tavaolukorras on jäätmevedajal õigus küsida nende jäätmete äraviimise eest lisatasu. Juhul kui mahuti ületäitumine või mahutiväliste jäätmete tekkimine on tingitud põhjusest, et jäätmevedaja jättis mahuti graafikujärgselt tühjendamata, siis ei tohi vedaja küsida Teie käest lisatasu ja viib mahutivälised jäätmed ära tasuta.

Jäätmevedaja klienditeenindus:
AS Eesti Keskkonnateenused klienditeeninduse e-post viljandi@keskkonnateenused.ee või telefon 435 50 25.
Kui Teil ei ole väga kiire küsimus või telefoni teel ei saa kiirelt kontakti, siis edastage küsimused vedaja klienditeenindusele e-posti teel.

Tuletame meelde, et köögi- ja sööklajäätmeid peab eraldi koguma ning andma üle jäätmevedajale või kompostima need enda kinnistul.
Häädemeeste vallas on köögi- ja sööklajäätmete kompostimine lubatud nii eramaja kui korterelamu juures. Tiheasustuses tuleb kasutada kinnist kompostrit, hajaasustuses võib kasutada lisaks aunkompostimist. Võib rakendada ka kombineeritud lahendit, st talvisel perioodil antakse jääde vedajale üle ning suvisel perioodil kompostitakse tekkekohal. Jäätmevedajale üleandmisel on mõistlik kasutada biojäätmete mahutis vooderduskotti, mis kaitseb mahutit määrdumis eest ning aitab vältida jäätmete külmumist mahuti külge. Jäätmed tuleb panna mahutisse lahtiselt, biolaguneva kotiga või paberkotis.
Kui Teil on tekib probleeme jäätmevedaja tegevusega Teile teenuste osutamisel, siis andke sellest kindlasti jäätmevedajale teada, samuti vallavalitsusele. Ainult nii saame jäätmeveo teenuse kvaliteeti tõsta.