Pärnumaa tantsupidu 2022

Üldjuhi assistent Ulla Helin-Mengel

Projektijuht / peakorraldaja Jekaterina Eensalu

Peakorraldaja assistent Kristel Ernits

Kunstnik Pusa (Piret Bergmann)

Muusikaline juht Kristjan Kaasik

Tekstide redigeerija Kertu Moppel

Pärnumaa tantsupidu 2022 "Ükskord algab aega..." toimub 29. mail algusega kell 18.00 Lavassaare staadionil.

Pärnumaa tantsupidu ei jutusta lugu meie eeposest Kalevipoeg, vaid me rändame ajamasinaga aastasse 4021, kus ilmub uus eepos Olevipoeg. See on narratiiv sellest, kuidas on tekkinud Pärnumaa uus haldusjaotus aastast 2017, kui pandi kokku uued omavalitsused - Häädemeeste vald, Kihnu vald, Lääneranna vald, Tori vald, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnu linn ja Saarde vald.

Repertuaaris on tantse aastast 1971 kuni tänaste uusloominguliste tantsudeni välja. Uut, spetsiaalselt selleks peoks loodud loomingut kohtab nii tantsude, kui nende saatemuusika näol. Kõik uued tantsud on loodud Pärnumaa tantsuloojate poolt. Pealtvaatajad saavad nautida läbilõiget eesti rahvatantsu arengust läbi aegade.

Peol osaleb üle 2200 rahvatantsija ja võimleja. Kalevipojale annab elu armastatud näitleja Jaan Rekkor ning Olevipojana ilmutab end mitte vähem armastatud näitleja Priit Loog.

1.-3. klasside liigijuht-lavastaja Ingrid Jasmin

3.-5. klasside liigijuht-lavastaja Joanna Kärt Pärtel

5.-9. klasside liigijuht-lavastaja Tiiu Haljaste

C-rühmade liigijuht-lavastaja Ulla Helin-Mengel

A-rühmade liigijuht-lavastaja Jekaterina Eensalu

B-rühmade liigijuht-lavastaja Raivo Erm

D-rühmade liigijuht-lavastaja Marianne Pärnoja

Väärikate rühmade liigijuht-lavastaja Kädi Pärnoja

Naisrühmade liigijuht-lavastaja Clelia Madi

Pererühmade liigijuht-lavastaja Eneli Rüütli

Meeste tantsude liigijuht-lavastaja Karl Sutt

Võimlejad (naised ja neiud) liigijuht-lavastaja Kai Esna

Võimlejad (lapsed 6-10a.) liigijuht-lavastaja Anu Nõmm

Beebid/väikelaps vanematega rühmade liigijuht-lavastaja Liis-Katrin Avandi

Peole sissepääs on prii!

NB! Võta kaasa mõni istumisalus, mille saad maha laotada, sest istumiskohtade arv on üsna piiratud. Püüame sõbralikult kõik ära mahtuda

🚗 Autodega liiklejad peavad arvestama, et parkida võib vaid selleks ettenähtud parkimisaladel. 🅿 Parkimiskohad on staadionist 5 minuti jalutuskäigu kaugusel.

Pärnumaa tantsupeo 2022 toetajad on Pärnu Linnavalitsus, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa Ekspertgrupp, Pärnu Vesi, Paikre, Lavassaare Külaselts.

Korraldaja Pärnumaa Rahvakultuuri Keskselts www.praks.ee

E-post: parnurahvakultuur@gmail.com